Tiiu Aasa

Ürgleigarite juht

“Terve elu ikka tantsuga! Küll ise tantsides või siis õpetades. Mul on väga vedanud. Olen saanud õppida kahe täiesti erineva suunaga tegeleva õpetaja käe all – Nelli Uustalu ja Kristjan Torop. Klassika, karakter, rahvaste tantsud ja lõpuks eestlase oma pärimustants. Seda viimast ei õpetanud tookord veel ükski haridusasutus. Mis oli ühist neis kahes õpetajas? Lihtsus, loomulikus, ausus, inimlikkus nii loomingus kui suhtlemises.

Ühel heal päeval kuulsin intervjuud teadusmehega, kes tegeleb inimese elutsüklite uurimisega. Tants olevat parim ravim Alzheimeri tõve vastu, sest tantsimisel peavad pea, sealhulgas väärtuslikud ajurakud, jalad-käed ja muud kehaosad pidevalt koostööd tegema. Nüüd on mu õpetamise leksikas uus
mõttetera – ole kohal, tantsi mõttega ja oledki teinud sammukese elukvaliteedi hoidmiseks! Oi kui hea on seda meelde tuletada oma eakatele tantsijatele ja … ausalt öeldes ka iseendale!”

Tiiu oli ürgleigarite esimene juhendaja pärast Kristjan Toropi lahkumist ja on rühma juures tagasi 2019. aasta sügisest.